Spiker

Nazywam się Marek Belka. Większość swojego zawodowego życia spędziłem zajmując się ekonomią w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Czy to w pracach naukowych, czy w działalności publicznej, gospodarka bliska ludziom była zawsze w centrum mojej uwagi. Dziś wypełniam mandat polskiego posła do Parlamentu Europejskiego, wybranego głosami mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. Sprawy związane z podatkami dla wielkich firm technologicznych, współpracą handlową, czy działaniami instytucji finansowych wobec konsumentów stały się głównymi obszarami mojej parlamentarnej aktywności.

Poza działalnością parlamentarną w Strasburgu i Brukseli występuję również z wykładami (w języku polskim lub angielskim) dotyczącymi makroekonomii, bankowości oraz finansów międzynarodowych. Osoby i instytucje zainteresowane współpracą w tym zakresie zachęcam do kontaktu pod adresem: wystapienia@marekbelka.com.

więcej
zdjęcie

Dotychczasowe wystąpienia

Tytuły wystąpień:

„Polska gospodarka – stan obecny i perspektywy”
„Gospodarka światowa – czy i jakie będą punkty zapalne prowadzące do kolejnego kryzysu?”
„EURO w Polsce – za i przeciw”
„Przyszłość Unii Europejskiej okiem ekonomisty”
„System bankowy w Polsce na tle Europy i świata”
„Regulacje systemu bankowego i finansowego po kryzysie 2008-2009”
„Polski przedsiębiorca w dzisiejszej Polsce (i niestabilnym świecie)”
„Regulatory regime of the financial sector – response to the Global Financial Sector of 2008. What have we learned from the crisis?”

zdjęcie