Aktualności


Belka Express znów w łódzkim.

Do końca lutego udało nam się oficjalnie otworzyć biura poselskie w Sieradzu, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku. Wkrótce dołączą do nich kolejne miejsca na naszej europejskiej drodze w łódzkim. Otworzymy też nową siedzibę biura w stolicy regionu. Będzie to centrum spotkań wokół idei wspólnotowych, pełne wydarzeń i rozmów.

Podatki w kulturze. [Zapytanie poselskie]

W ostatnim czasie do profesora Marka Belki zgłosili się przedstawiciele łódzkich instytucji kultury z tematem skomplikowanych procedur pozyskiwania i doręczania certyfikatów rezydencji podatkowej przez twórców. Kłopot, który ogranicza, a często również uniemożliwia szeroką współpracę kulturalną w ramach Unii Europejskiej. Profesor postanowił zainteresować tematem Komisję Europejską i wystosował do niej oficjalne zapytanie.

Transport dla Partnerstwa. [zapytanie poselskie]

Partnerstwo Wschodnie to program, którego podstawowym celem ma być zacieśnienie współpracy między Unią, a jej wschodnimi sąsiadami. Jednym z podstawowych sposób jest w tym wypadku rozwój infrastruktury transportowej. Dlatego profesor Marek Belka postanowił wystąpić z zapytaniem do Komisji Europejskiej w sprawie realizacji wcześniejszych zobowiązań Wspólnoty w tym zakresie.

Łódzkie w Brukseli. Wizyta mieszkańców województwa łódzkiego w Parlamencie Europejskim.

5 listopada w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się spotkanie profesora Marka Belki z grupą z województwa łódzkiego. Była to pierwsza tego typu wizyta zorganizowana przez Marka Belkę w tej kadencji. Poza informacjami dotyczącymi bieżących wydarzeń w Unii Europejskiej i samym Parlamencie, poruszone zostały tematy związane z największymi wyzwaniami Europy – zmianami klimatu, systemem podatkowym, polityką migracyjną czy Brexitem.