Aktualności


Nowy rozdział

Świąteczny okres końca roku służy nam tradycyjnie za sposób odmierzania czasu. Kończenia jednego rozdziału i snucia planów
na kolejny. Ten z numerem 2020 odłożymy na półkę bez zbytniego sentymentu i z nadzieją, że do jego lektury nie będziemy musieli już wracać.

Pierwszy rok w Brukseli

Kiedy rok temu byliśmy na początku nowej kadencji Parlamentu Europejskiego i w trakcie decydowania o kształcie pozostałych unijnych instytucji, dominującym tematem, który miał wyznaczyć kurs Wspólnoty na następne lata, był Brexit. Dziś, choć proces negocjacji przyszłych relacji ze Zjednoczonym Królestwem przebiega niemrawo, a nad mieszkańcami obu stron kanału wisi widmo gwałtownego przerwania dotychczasowych powiązań, temat ten zszedł z afisza ustępując miejsca koronawirusowemu kryzysowi oraz walce o środowisko naturalne dla kolejnych pokoleń Europejczyków.

Skierniewice po europejsku.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego udało się oficjalnie otworzyć moje biuro w Skierniewicach. Cieszę się, że również tu, w kolejnym miejscu w województwie łódzkim, znalazła się przestrzeń dla europejskiego dialogu, dyskusji o przyszłości Wspólnoty przez duże W oraz jej wpływu na wspólnoty lokalne.

Opakowanie ekologii. [Zapytanie poselskie]

W ostatnim czasie zwróciłem się do Komisji Europejskiej z zapytaniem dotyczącym zrównoważonej gospodarki z perspektywy odpadów opakowaniowych. Zielony Ład to bowiem nie tylko energetyka czy zmiany w rolnictwie, to przede wszystkim świadome decyzje konsumentów indywidualnych, którym naprzeciw wyjść powinien biznes i unijne regulacje. Dokładna treść pytania i odpowiedź udzielona przez Komisję znajduje się poniżej.